STEP Mokymai tėvams

Norime pakviesti į STEP grupę skirtą tėvams auginantiems bent vieną 6-12 metų vaiką. 

Ugdymo procese siekiame ne tik perteikti žinias, tačiau ir kurti emociškai palakią aplinką mūsų mokiniams. Pastebėjome, kad mokinių problemos su kuriomis susiduriame vis kartojasi, nemažai jų ateina iš namų aplinkos ir kartais mokykla negali jų spręsti. Tokiu atveju, būtent tėvai tampa pirmuoju sunkumų įveikimo ir bendradarbiavimo šaltiniu.

Mes tikime, kad su šiek tiek pagalbos ir bendrystės patiriami sunkumai gali sumažėti per pusę. Kadangi mūsų mokinių tėvai yra neatsiejama mokyklos bendruomenės dalis, išskirtinai Jums sukūrėme galimybę dalyvauti STEP programos grupėse. Susitikimų metu bus paliestos dažnai mokyklos psichologių kabinete aptariamos temos: vaiko psichologinė-socialinė raida, tinkamo ir netinkamo elgesio modeliai, jį lemiantys veiksniai, mokysimės efektyvaus bendravimo su vaiku būdų, drąsinimo, klausymosi, konfliktų sprendimo ir ribų nustatymo įgūdžių.

Šiek tiek daugiau apie programą.

STEP programa (angl. Systematic Training for Effective Parenting) dar 1976 m. sukurta Šiaurės Amerikoje dr. Don Dinkmeyer Vyresniojo, dr. Gary D. McKay ir dr. Don Dinkmeyer Jaunesniojo. Dėl didžiulio populiarumo ir praktinio veiksmingumo mokslininkai atkakliai ir sistemingai tyrinėjo STEP tėvų grupių efektyvumą. Tad šiandien ši programa, turi moksliniais metodais pagrįstą veiksmingumą ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje.

Ši patirtis suburia panašių rūpesčių turinčius tėvus: suteikia galimybę pasidalinti su vaiko auklėjimu susijusiais sunkumais, drauge ieškoti sprendimo alternatyvų ir mokytis pozityvių bendravimo su vaiku būdų, stiprinančių vaiko tikėjimą savimi, atsakomybę ir bendradarbiavimą.

 

Detali informacija apie mūsų mokykloje organizuojamą STEP grupę: 

-Grupės lektorė: psichologė Rūta Jocytė

-Grupės pradžia 2024 m. spalio mėnesį (diena bus tikslinama) 


-Organizuojami 9 kassavaitiniai susitikimai nuo 16 - 18 val. (patogus laikas, kol vaikai bus mokykloje) 

Kaip užsiregistruoti į grupę? \
Kreiptis el. paštu ruta.jocyte@lsmupradine.lt

Laiške pateikite šią informaciją: 
- Jūsų vardas pavardė; 
- vaiko, dėl kurio dalyvausite grupėje, amžius; 
- Jūsų tel. nr.

Grupę lankiusios mūsų bendruomenės mamos atsiliepimas:

„STEP mokymų programa, kurią turėjau galimybę lankyti šių metų pavasarį, buvo tai, ko, manau, man kaip mamai tuo metu labai reikėjo. Ši programa man leido „pasimatuoti“ pirmiausiai pačiai sau save – ką darau gerai, ką norėčiau keisti ir kaip tai galiu daryti. Esu labai dėkinga psichologei Rūtai ir visiems grupės tėvams už vieni kitų priėmimai tokiais, kokie esam, už palaikymą, už dalinimąsi savo patirtimis, kurios leidžia pamatyti, kad visi tėvai gyvename panašiomis tendencijomis – su pakilimai ir paklydimais. Visas tas buvimas ir mokymasis kartu man davė labai daug kaip mamai, auginančiai du labai skirtingus vaikus. Tačiau kartu ir priminė, kad, kaip Rūta dažnai kartojo, visi mes pirmiausia esam žmonės. Tad nuoširdžiai sakau, jei norisi ką nors padaryti gero dėl savo vaikų (be to, kiek JAU to gero duodame ir darome), STEP yra tas žingsnį, kurį siūlau žengti – drąsiai į STEP ir drąsiai po STEP.“

 

Labai Jūsų lauksiu rudens STEP grupėje.
Daugiau informacijos: 
www.stepgrupes.lt
Psichologė Rūta Jocytė

Atnaujinta: 2024-06-04
 • Elektroninis dienynas
 • Priėmimas
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
6. 14:25 - 15:10
 • 1. 09:00 - 09:45
 • 2. 09:55 - 10:40
 • 3. 10:50 - 11:35
 • 4. 11:45 - 12:30
 • 5. 13:30 - 14:15
 • 6. 14:25 - 15:10
 • 7. 15:20 - 16:05